Sława Hattie Jacques / HattieSława Hattie Jacques / HattieSława Hattie Jacques / Hattie

piątek, 27 kwietnia 2012

0 Sława Hattie Jacques / Hattie

 


attie Jacques (Ruth Jones) brytyjska aktorka komediowa i charakterystyczna, współcześnie pamiętana przede wszystkim ze swoich występów w filmach z cyklu "Cała naprzód/Carry On" oraz wieloletniej współpracy z aktorem i komikiem Erikiem Sykesem, z którym tworzyła duet w kilku serialach telewizyjnych. W wieku 20 lat zaczęła regularnie występować w londyńskich teatrach, początkowo głównie w repertuarze rewiowym i pantomimie. Pod koniec lat 40. zaczęła grywać w radiowych serialach komediowych, a nieco później po raz pierwszy wystąpiła w telewizji.

W 1948 zadebiutowała na dużym ekranie, a w 1951 zagrała swoją pierwszą większą rolę, w filmie Scrooge, na motywach "Opowieści wigilijnej" Charlesa Dickensa.

Film przedstawia burzliwe prywatne życie Hattie z jej mężem znanym aktor komediowy John Le Mesurier oraz romans Hattie ze znacznie młodszym mężczyzną. Hattie Jacques grała w komediach, ale prywatnie nie miała szczęśliwego życia.


Hattie Jacques (Ruth Jones) brytyjska aktorka komediowa i charakterystyczna, współcześnie pamiętana przede wszystkim ze swoich występów w filmach z cyklu "Cała naprzód/Carry On" oraz wieloletniej współpracy z aktorem i komikiem Erikiem Sykesem, z którym tworzyła duet w kilku serialach telewizyjnych. W wieku 20 lat zaczęła regularnie występować w londyńskich teatrach, początkowo głównie w repertuarze rewiowym i pantomimie. Pod koniec lat 40. zaczęła grywać w radiowych serialach komediowych, a nieco później po raz pierwszy wystąpiła w telewizji. Sława Hattie Jacques / HattieMożesz także pobrać film na dysk:

Czas pobierania: ok 15 minut (17 Mbit/s)


0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

najnowsze fimy 2012 Copyright © 2011 - |- Template by kursy i szkolenia warszawa - |- Powered by Blogger